روت فایل چیست

زمانی که به  اصطلاح روت فایل میرسیم شاید به این فکر بیفتیم که روت فایل کلا چه مفهومی دارد؟ اگر راجع به روت کردن گوشیهای اندرویدی مطالعه کرده باشید پس باید بدانید روت کردن گوشی یعنی دسترسی نامحدود به کلیه تنظیمات گوشی تا بتوانیم نهایت بهره را از گوشی خود ببریم.  به فرض مثال برخی از نرم افزار هایی مثل بک آپ گیری کامل از کلیه فایل ها نیاز به روت بودن گوشی دارند یا حتی ریکاوری کردن فایل های از دست رفته،افزایش عمر شارژ باتری ، نصب کاستوم رام های مختلف که لازمه ی آنها روت بودن گوشی میباشد.

شاید برایتان سوال باشد که کاستوم رام چیست و به چه درد میخورد؟ باید بگوییم که کاستوم رام ها این قابلیت را به گوشی شما میدهد تا اگر از نسخه ی اندروید خود خسته شدید میتوانید ابتدا با روت کردن گوشی سپس با نصب یک کاستوم رام نسخه ی اندروید خود را ارتقا دهید.برای آشنایی بیشتر با کاستوم رام به اینجا مراجعه نمایید.

اما روت فایل نیز در واقع همین مفهوم را دارد. در واقع باید بدانیم که با چه برنامه هایی میتوانیم به فایلها دسترسی ریشه ای داشته باشیم. در این نوشته میخواهیم یک برنامه کوتاه و کاربردی را به شما خواننده گرامی معرفی کنیم.

برای دسترسی ریشه ای به فایلها یکی از نرم افزارهای ارائه داده شده Root Explorer  می باشد. این نرم افزار مخصوص گوشیهای روت شده است که با نصب این نرم افزار به فایلهای سیستمی دسترسی داشته و هر طور که بخواهید می توانید آنها را ویرایش کنید. ممکن است این سئوال برای شما پیش بیاید که چه فایلهایی را می توانیم ویرایش کنیم. ما به شما میگوییم: از جمله فایلهایی را که می توانید ویرایش کنید فایلهای فشرده، بوک مارکها، و ایملیها و … می باشد. باید بگویم به فضاهای مجازی از جمله گوگل درایو و دراپ باکس نیز دسترسی داشته و فایلها را دیده و تغییرات را در آن اعمال کنید.

زمانی که این نرم افزار را دانلود می کنید دقت کنید که نسخه ای را دانلود کنید که سازگار با نوع اندروید شما باشد.

با نصب این برنامه یکسری از قابلیتهای زیر به کاربر اختصاص داده می شود که می توان به موارد زیر اشاره کنیم:

  • دسترسی آسان و سریع به فایلهای سیستمی
  • انتخاب چند فایل به صورت همزمان
  • اعمال تغییرات روی فایلهای فشرده
  • جستجو و اجازه تغییر روی فایلها
  • نحوه تغییر در نمایش فایلها
  • محیط کاربری ساده برای کلیه کاربران
  • ارسال آسان و سریع از طریق بلوتوث
  • دارا بودن ویرایشگر مخصوص فایلهای متنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.