حافظه داخلی گوشی چیست | همراه رایانه

حافظه داخلی گوشی چیست

حافظه داخلی گوشی چیست ؟ تفاوت رم و حافظه مموری

به طور کلی در گوشی های هوشمند دو نوع حافظه استفاده میشود ! ۱_ حافظه رم RAM یا همان حافظه موقت و اجرایی ! ۲_ حافظه داخلی و خارجی گوشی .

نکته : حافظه رم را با مموری کارت اشتباه نگیرید !

حافظه رم یک تراشه است و بر روی برد گوشی قرار می گیرد ، فایل هایی که سیستم به ان ها بیشتر از بقیه فایل ها و اطلاعات نیاز دارد به صورت موقت بر روی این حافظه قرار می گیرند ! تا به راحتی و سرعت بالا توسط سیستم عامل فراخوانی شوند .

حافظه خارجی یا مموری کارت که باید بصورت مجزا توسط کاربر خریداری شود و بصورت حافظه های ۱,۲,۴,۸,۱۶ و… در بازار موجود است ، که معمولا اسلات مموری یا در بغل گوشی یا زیر باطری قرار دارد و کارت حافظه به راحتی در اسلات خود جا میگیرد .

حافظه داخلی چیست ؟

حافظه داخلی گوشی چیست ؟ یک تراشه ضروری بر روی برد گوشی می باشد ! که اطلاعاتی قبیل پیامک ، مخاطبین ، عکس و فیلم و… بر روی آن ذخیره می شود ! معمولا بر روی گوشی ها از ۵۱۲ مگابایت به بالا استفاده شده است ! همانطور که می دانید سیستم عامل بر روی حافظه داخلی نصب می شود و قسمتی از حافظه را اشغال می کند ! این قسمت توسط کاربر پاک شدنی نیست و به همین دلیل زمانی که شما تنظیمات را به حالت کارخانه می برید تمامی اطلاعات حذف می شود ! جز این قسمت که فایل های سیستمی و سیستم عامل در ان قرار دارد ! سرعت انتقال و اجرا در حافظه داخلی نسبت به خارجی بیشتر است ! اما با توجه به حافظه داخلی کم و محدود گوشی بهتر است که از حافظه های خارجی استفاده کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.