مشکل ریست شدن کامپیوتر | همراه رایانه

مشکل ریست شدن کامپیوتر

مشکل ریست شدن کامپیوتر | ریست شدن ناگهانی سیستم

ریست شدن ناگهانی کامپیوتر  می توانید مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری باشد ! باید بررسی کنیم تا متوجه شویم دقیقا چه قسمتی از کامپیوتر دچار مشکل شده است !

اگر ویندوز جدید نصب کرده اید و مشکل ریست شدن کامپیوتر را دارید توصیه می کنیم ! یکبار دیگه ویندوز را نصب کنید تا از لحاظ نرم افزار مطمئن شوید ! البته برخی مواقع نرم افزار های نصب شده یا برخی از پردازش های سیستمی ! باعث داغ شدن سی پی یو می شوند . یا استفاده زیادی از دیگر منابع سیستم دارند ! مانند رم ، گرافیک ، که وقتی ظرفیت رم پر می شود سیستم ریستارت می شود تا قطعه ای از کامپیوتر به مشکل برنخورد .

با استفاده از قابلیت Task Manager ویندوز و سربرگ Performance تسک منیجر ! می توانید متوجه شوید که چه مقدار از منابع سیستم در حال استفاده است ! همچنین در سربرگ Processes نیز میتوانید ببینید چه پردازشی بیشترین استفاده را از رم ، سی پی یو و… دارد ، و آن پروسه یا پردازش را متوقف کنید .

نکته : داغ شدن سی پی یو یا پر شدن ظرفیت رم می تواند باعث ریستارت یا خاموش شدن سیستم شود ! برای جلوگیری از داغ شدن سی پی یو بهتر است هر ۶ ماه یا کمتر یکبار به سی پی یو خمیر سیلیکون بزنید ! همچنین از نرم افزار های که سی پی یو بالاتری می خواهند استفاده نکنید یا سیستم خود را از لحاظ سخت افزاری ارتقا دهید .

منبع تغذیه یا پاور نیز می تواند یکی از دلایل ریستات شدن سیستم باشد ! برای تست این قطعات باید به ازای هر یک از قطعه ها یک قطعه سالم وجود داشته باشد تا به درستی مشکل سیستم را تشخیص بدهیم ! و بهتر است در این مواقع به تعمیرگاه مراجعه کنید .

همچنین آموزش ریست گوشی اندروید را مطالعه فرمائید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.