مشکل روشن نشدن مانیتور کامپیوتر | همراه رایانه

مشکل روشن نشدن مانیتور کامپیوتر

مشکل روشن نشدن مانیتور کامپیوتر ، تصویر ندادن مانیتور

اینکه تصویر در مانیتور نمایش داده نمی شود مشکل نرم افزاری به حساب نمی آید ! و مربوط به مشکلات سخت افزاری می باشد ! که دلایل مختلفی دارد . آموزشی که قرار دادیم نیاز به آشنایی کلی با سخت افزار های (قطعات ) کیس دارد ! و در صورتی که این آشنایی را ندارید ! بهتر است برای جلوگیری از وارد شدن خسارت و خرابی یا سوختگی قطعات به تعمیرگاه مراجعه کنید .

اولین کاری که باید انجام دهید این است که کابل VGA را چک کنید که معمولا آبی رنگ است ! و به پشت کارت گرافیک متصل است . البته در صورتی که ورودی و خروجی تصویر از کابل های DVI و HDMI نیز پشتیبانی می کند ! این دو کابل هم شامل این بررسی می شود .

به این صورت که کابل را از پورت جدا کنید ! و پین ( کانکتور) های پورت را بررسی کنید که شکستگی به وجود نیامده باشد ! و دوباره کابل را متصل کنید اگر باز هم مانیتور تصویر ندهد روش هایی که در ادامه گفته می شود را انجام دهید ! باز هم تاکید میکنم که در صورت نداشتن اطلاعات کافی روش های بعدی را یا انجام ندهید ! و به تعمیرگاه مراجعه کنید یا با احتیاط کامل بررسی کنید .

روش دوم در صورت حل نشدن مشکل روشن نشدن مانیتور کامپیوتر 

کابل برق را جدا کرده و درب کیس را باز کنید ! روی مادربرد و زیر فن سی پی یو (CPU  ) یک باتری قرار دارد یکبار جدا کنید و دوباره در جای خود قرار دهید و تست کنید ببینید مانیتور تصویر می دهد یا خیر ! در صورتی که باز هم مشکل نداشتن تصویر در مانیتور را دارید! باید پاور یا منبع تغذیه مورد بررسی قرار گیرد ! بدین صورت که کابل پاور را جدا کنید و اگر باکس پاور تستر را دارید (یک باکس یا قطعه کوچک که تمامی پورت های خروجی پاور را تست میکند ) یکبار پورت های پاور را تست کنید ! و اگر هم ندارید که دوباره کابل را متصل کنید و ببینید مانیتور تصویر می دهد یا نه  .

مرحله بعدی تست کردن خرابی رم می باشد ! که معمولا زمانی که رم سیستم خراب می شود مادربرد موقع روشن شدن سیستم بوق خاصی دارد و اگر سیستم شما دو تا رم دارد می توانید یکی را جدا کرده و دیگری را تست کنید ! و به دوباره رم را در اسلات قرار دهید و رم دوم را جدا کنید و تست معمولا سوختگی رم باعث می شود تا تصویر دهی کیس به مانیتور با اختلال مواجه شود .

باید به این نکته توجه کنید که تست کردن قطعاتی مانند پاور و رم و CPU نیازمند آن است که قطعه سالم دیگری را داشته باشید و جایگزین کنید تا تست درستی داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.