ضرر های موبایل | همراه رایانه

ضرر های موبایل ، مضرات امواج موبایل

موبایل ، وسیله ای هوشمند که در چند سال اخیر رشد بسیاری کرده و تقریبا در زندگی همه ما نقش بزرگی دارد ، به طوری که نمی توان موبایل را حتی به مدت یک روز از افراد جدا کرد چرا که معمولا منتظر پیام یا ایمیل از اطرافیان هستند ! و لحظه به لحظه گوشی موبایل خود را چک می کنند تا در صورتی که پیغامی دارند جواب بدهند ! این اتفاق در بسیاری از موارد استرس زا نیز هست و بهترین راه مقابله با این مشکل مدیریت استفاده از موبایل توسط افراد است ! البته نقش جامعه هم بسیار تاثیر گذار است و آموزش های مفید می تواند افراد را یاری کند .

آسیب دیدن چشم

در واقع نمی توان گفت که شما با خیره شدن به صفحه گوشی یکی از چشم های خود را از دست خواهید داد یا کاملا نابینا خواهید شد ! اما اسیب هایی مانند خشکی چشم ، تاری دید و ضعیف شدن چشم ها را به همراه خواهد داشت !

نکته : همچنین گوشی را در فاصله مناسب از چشم قرار دهید تا اسیب کمتری ببیند و توصیه میشود ! در فضایی که نور کم دارد از گوشی استفاده نکنید یا کمتر استفاده کنید زیرا نور و امواج و اشعه موجود در آن نه تنها برای جشم بلکه برای تمامی اعضای بدن مضر است .

کاهش کیفیت و زمان استراحت یا خواب

از زمانی که استفاده از شبکه های اجتماعی گسترش پیدا کرد افراد بسیاری خواب نرمال و به موقع ندارند ، زیرا تقریبا همه ما در موقع خواب و استراحت نیز بیخیال گوشی نمی شویم ! چون نمیخواهیم جواب پیام دوستان را دیر پاسخ دهیم یا از یک پیام کاری غافل نشویم . که این اتفاق طبیعی است زیرا در حال حاضر شبکه های اجتماعی و گوشی همراه جزئی از زندگی ما انسان ها شده است.

استفاده از گوشی در هنگام رانندگی و خطر تصادف

افرادی هستنند که بی هیچ واهمه ای در هنگام رانندگی حتی در سرعت بالا با گوشی کار می کنند ! یا به مسیج دادن مشغولند یا تماس هایی که می توان گفت ضروری نیستند را پاسخ می دهند ! که باعث می شود تمرکز خود را از دست داده و با بی دقتی و بی توجهی تصادف کنند ! و با این کار تنها سلامتی خودشان را تهدید نمی کنند بلکه سلامتی افراد دیگر نیز به خطر می افتد .

 

سندرم گردن یا خم شدن گردن

بسیاری از ما در موقع استفاده از گوشی سر خود را خم می کنیم ! که این کار فشار زیادی به گردن و ستون فقرات وارد می کند و زمانی که سر خود را خم می کنیم وزن آن تا ۲۷ کلیو گرم افزایش می یابد ! و در برخی موارد نیاز به عمل جراحی می باشد .

هشدار : اگر به گوشی اعتیاد پیدا کنید از فعالیت های بدنی شما کاسته خواهد شد ! که به مرور زمان باعث مریضی های فراوانی می شود .

نتیجه : با توجه به اینکه گوشی همراه دارای امواج بسیار خطرناک است و برای سلامتی انسان مضر می باشد ! از طرفی قابلیت هایی دارد که در زندگی روزمره خود جدای از سرگرمی به آن ها نیاز دارم ! خوب نمی شود گفت کلا گوشی را کنار بگذاریم اما می توانیم مدیریت کنیم و بجا استفاده کنیم تا ضررهای موبایل هوشمند نیز کاهش پیدا کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.