چگونه قفل گوشی اندروید را باز کنیم ؟

unlock Android phone

چگونه قفل فراموش شده گوشی های اندروید را باز کنیم ؟

حتما برای شما هم پیش آمده که برای گوشی اندروید خود قفل صفحه را تنظیم کنید ! و بعد مدتی از یاد ببرید و الگو رسم شده اشتباه باشد ! در این صورت راهکارهای هست که بتوانید قفل موجود را حذف کنید  و الگوی جدید رسم کنید .

راه حل اول این است که شما ۵ بار که الگو را اشتباه وارد کنید پسورد پشتیبان را میخواهد که همان پسوردی است که زمان قرار دادن الگو از شما خواسته بود ! در صورتی که این پسورد را نیز فراموش کرده اید گزینه دیگری است به نام Forgot pattern که با انتخاب آن و با استفاده از اکانت گوگل  یا همان جیمیل که قبلا در گوشی ثبت شده است می توانید الگوی فراموش شده را تغییر دهید .

با استفاده از این بخش ها اطلاعات شما هیچ آسیبی نمی بینند !

اما روش دیگری است که با استفاده از آن تمامی اطلاعات از جمله فایل ها ، مخاطبین و پیامک ها و… کاملا پاک می شود و حتی تنظیمات گوشی به حالت کارخانه بر می گردد .

این روش ریست فکتوری می باشد !

آموزش ریست فکتوری گوشی های اندروید

برای انجام اینکار مطمئن شوید که به اطلاعات خود نیازی ندارید چون روش دیگری غیر از ریست فکتوری وجود دارد که اطلاعات پاک نمی شود .

نکته : دو گزینه برای ریست فکتوری وجود دارد که در محیط ریکاوری قرار دارند .

گوشی را خاموش کنید و مطمئن شوید که کاملا خاموش است ، برای وارد شدن به صفحه ریکاوری مد کلید ترکیبی وجود دارد ک تقریبا در تمامی گوشی های اندروید یکی است با کمی تفاوت . برای انجام آن کلید هوم (خانه ) و افزایش صدا (volume up) را بصورت همزمان فشار دهید و دکمه پاور را نگه دارید تا گوشی روشن شود و با دیدن لوگو گوشی خود یا برند آن دکمه پاور را رها کنید و دکمه هوم + افزایش صدا را نگه دارید تا صفحه ریکاوری مد نمایان شود .

در این صفحه گزینه  wipe data/factory reset  و wipe cache partition وجود دارد که باید انتخاب کنید ! با انتخاب هر کدام از این گزینه ها پیغام Yes و No مواجه می شوید که باید گزینه Yes را انتخاب کنید تا ریست انجام شود و در آخر گزینه Reboot System Now را انتخاب کنید که تا گوشی ریستارت شود . بعد از ریستارت گوشی همانند روز اول روشن می شود و تنظیمات نیز به حالت کارخانه برمیگردد !

مهم : اما روش دیگری برای حذف الگو فراموش شده گوشی وجود دارد که بصورت باکس نرم افزاری می باشد . که این روش چون تخصصی می باشد باید به تعمیر گاه های معتبر مراجعه کنید و با صرف هزینه الگو گوشی را بدون حذف اطلاعات آن تغییر دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.