یافتن گوشی دزدیده شده | همراه رایانه

یافتن گوشی دزدیده شده ، ردیابی گوشی مفقود شده

دزدیده شدن گوشی موبایل اتفاق بدی است که ممکن است برای هر فردی رخ دهد ! خوب در واقع ما هم نمی توانیم بگوییم بعد از به سرقت رفتن گوشی شما آرامش خودتان را حفظ کنید ! و استرس نداشته باشید زیرا به دلیل وجود شماره و فایل های شخصی بر روی گوشی این حالت ها طبیعی است ! اما بهتر است که ارامش خودتون حفظ کنید ! و کمی فکر کنید که کدام روش یافتن گوشی دزدیده شده برای شما موثر خواهد بود .

معمولا بهترین روش برای یافتن گوشی دزدیده شده مراجعه به مراجع قضایی و ردیابی از طریق کد IMEI می باشد !

شما کافیست با داشتن کد IMEI ( بر روی کارتن گوشی موجود است ) به مراجع قضایی مراجعه کرده و شکایت نامه ای تنظیم کنید ! تا با طی مراحل قانونی و ردیابی قضایی گوشی شما پیدا شود .

ردیابی گوشی از طریق اپراتور همراه اول

شرکت همراه اول برای یافتن گوشی های دزدیده شده مشترکین دائمی خود سامانه ای را قرار داده ! تا در امر ردیابی گوشی های مفقود شده به کاربران کمک فراوانی کرده باشد .

استفاده از سامانه تنها برای مشترکین دائمی است و باید کد IMEI به شماره هایی که در لینک زیر قرار دارد ارسال کنید !

https://www.mci.ir/mobile-tracking

لازم به ذکر است که این سامانه بصورت رایگان ارائه شده است .

ردیابی گوشی از طریق اپراتور ایرانسل

همینطور شرکت ایرانسل نیز طرح ردیابی گوشی مفقود شده را با هزینه ۱۰۰ تومان برای کاربران خود ارائه کرده و بابت ثبت هر درخواست ردیابی ۱۰۰ تومان از اعتبار سیم کارت شما کم خواهد شد یا اگر خط دائمی باشید بر روی قبض محاسبه میگردد .

اطلاعات بیشتر در مورد این طرح را در صفحه ردیابی گوشی مطالعه کنید .

قابلیت Android device manager در اندروید

این قابلیت را اگر فعال کرده باشید می توانید از راه دور گوشی خود را قفل کنید ! اطلاعات داخل گوشی را پاک کنید و می توانید هشدار گوشی را به صدا در بیاورید اما این قابلیت نیاز دارد که گوشی شما روشن و به اینترنت متصل شده باشد ! در غیر اینصورت جواب نمی دهد .

قابلیت Find My IPhone گوشی های ایفون

قابلیت  Find My IPhone نیز دقیقا ویژگی های Android device manager را داراست ! و برای استفاده باید گوشی روشن و به اینترنت متصل باشد .

 

روش مراجعه به مراکز قضایی برای ردیابی گوشی دزدیده شده بهترین روش است و معمولا در زمان کمتری نسبت به دیگر راه ها نتیجه می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.