مشکل چرخش صفحه کامپیوتر | همراه رایانه

مشکل چرخش صفحه کامپیوتر ، چرخیدن صفحه دسکتاپ کامپیوتر

ممکن است شما نیز به مشکل چرخش صفحه کامپیوتر برخورده باشید ! خوب کمی عجیب است که صفحه ۱۸۰ درجه ؛ یا ۹۰ درجه چرخیده باشد ! این اتفاق برخی مواقع با یک اشتباه از سمت شما رخ می دهد به عنوان مثال گرفتن کلید ترکیبی یا تغییر تنظیمات صفحه نمایش !

در کارت گرافیک انویدیا کلید ترکیبی Alt+Ctrl (down,up,left,right) می تواند صفحه را بچرخاند ! در اینجا منظور از (down,up,left,right) همان کلید های فلش دار یا جهت نما در صفحه کیبورد هستند  مانند↑+ Alt + Ctrl !

تنظیمات صفحه نمایش نیز این قابیلت را دارد که صفحه نمایش را بچرخاند ، برای انجام اینکار باید مسیر زیر را طی کنید !

وارد کنترل پنل Control Panel )) شوید و از بین گزینه ها Display را انتخاب کنید.

در صفحه ای که باز شده از سمت چپ گزینه Change Display Settings را انتخاب کنید !

صفحه ای که باز می شود مربوط به تنظیمات صفحه نمایش می باشد !  و برای چرخش صفحه باید در قسمت Orientation گزینه LandScape انتخاب کنید . و در نهایت گزینه OK را انتخاب کنید .

برای دسترسی راحت تر به این تنظیمات می توانید با گرفتن کلید ترکیبی Windows+R صفحه Run را فراخوانی کنید ! و در قسمت سرچ Run عبارت desk.cpl را تایپ کنید و گزینه Ok را انتخاب کنید تا تنطیمات صفحه نمایش باز شود .

در برخی مواقع ممکن است با یکبار ریستارت کردن سیستم مشکل حل شود ، و اگر با انجام این راه حل ها مشکل همچنان پابرجا بود به مسیر زیر رفته و کارت گرافیک را یکبار آنینستال کرده و سیستم را ریستارت کنید .

مدل کارت گرافیک Control panel > Device Manager >Display adapter >

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.