شارژ نشدن گوشی | همراه رایانه

شارژ نشدن گوشی ، قطعی شارژر ، مشکل شارژ باتری گوشی

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد ! که گوشی خود را به شارژ متصل کنید اما گوشی شروع به شارژ شدن نکند ! در حالی که اتصال برقراراست ! خوب این اتفاق دلایل بسیاری دارد که باید باید بررسی شود ! احتمال نرم افزاری و سخت افزاری بودن مشکل برابر است و می تواند هر یک از آن ها باشد .

از لحاظ نرم افزای باید چک کنید ببینید آپدیتی ارائه شده برای سیستم عامل یا نه ؟ در صورت وجود آپدیت حتما گوشی را بروزرسانی کنید ! اما در غیر ینصورت باید اول سخت افزار را چک کنید و بعد از آن اگر برطرف نشده بود گوشی را به اصطلاح فلش کنید یا ریستور کنید .

اول باید پریز برق را بررسی کنید ! با یک فازمتر استاندارد تا مطمئن شوید جریان برق وجود دارد و یکبار هم پریز را تغییر دهید .

در مرحله بعد اگر مشکل پابرجا بود باید شارژر را تست کنید ! با یک کابل شارژر که مربوط به یک گوشی دیگه است گوشی را شارژ کنید اگر انجام شد که یک کابل خریداری کنید اگر نه باید آداپتور شارژر را نیز تست کنید و با یک آداپتور دیگه تعویض کنید تا مطمئن شوید که مشکل از شارژر شما نیست .

ایراد سخت افزاری پورت شارژر

بخش بعدی که باید بررسی شود پورت شارژر گوشی است ! بعضی مواقع به دلیل وجود گرد و غبار و چربی در پورت شارژر گوشی شارژ نمی شود ! یا ارتباط بین کانکتورهای پورت شارژر و کابل یا نرینه انتقال دهنده شارژ برقرار نمی شود که باید در صورت نیاز پورت تمیز شود .

یکبار گوشی را ریستارت یا (راه اندازی مجدد ) کنید ! و دوباره گوشی را شارژ کنید در صورتی که نشد گوشی را کاملا خاموش کرده و بعد از گذشت چند دقیقه شارژر را متصل کنید ، و به مدت حداقل ۲ دقیقه بگذارید در حالت شارژ باشد ، اگر مشکل پابرجا بود باید گوشی را به تعمیرگاه های معتبر برده یا حد المقدور به نمایندگی برند مربوطه مراجعه کنید ! همچنین مطلب روش صحیح شارژ باتری موبایل را مطالعه کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.