مشکل صدا دادن هارد کامپیوتر

مشکل صدا دادن هارد کامپیوتر

ابزارهای مختلفی برای ذخیره سازی اطلاعات وجود دارد که یکی از آنها هارد دیسک است هارد دیسک یک فضای ذخیره سازی دائمی است که به دو نوع تقسیم می شود اینترنال و اکسترنال

داده های ارسالی و دریافتی از هارد دیسک توسط کنترل کننده دیسک تفسیر می شود هنگامی که کامپیوتر نیاز به ذخیره کردن دادهها دارند دیسک کنترل وارد عمل می شود و دستور مورد نظر را برای کنترل کننده ارسال می کند.

حال ممکن است شما از هارد دیسک صداهای غیر عادی را بشنوید شنیدن صدای تق تق هارد نشان دهنده ی این است که هارد دیسک شما مشکل فیزیکالی دارد بازیابی اطلاعات از هارد دیسک ضربه خورده بسیار پیچیده و زمان بر است.

اگر از هارد شما صدای تق تق به گوش می رسد ممکن است علت آن چرخش دیسک باشد اما اگر صدای تق تق خیلی زیاد باشد احتمالا علت این مشکل سخت افزاری است پس ابتدا از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید چون ممکن است هارد شما از کار بیفتد و نیاز به جایگزین داشته باشد.

حل مشکل صدای تق تق

اگر هارد دیسک شما صدای غیر عادی دارد از دستکاری آن بپرهیزید که این کار ممکن است بیشتر به هارد شما صدمه وارد کند اگر فرد در هوای آزاد هارد دیسک را باز کند اطلاعات هارد از بین می روند.

اما اگر مشکل از درایور بود شما برای رفع آن میتوانید درایور را جایگزین کنید و یک درایور جدید نصب کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.